verze pro tisk

Jersey nebo Froté prostěradlo?

7. květen 2013

Při výběru prostěradla záleží především na kvalitě materiálu, ale také na pohodlí, které nám v posteli poskytne. Persey a Froté prostěradla patří mezi velmi oblíbené varianty. Pakliže bychom se měli rozhodovat, který z těchto dvou materiálů je vhodnější, je dobré si nejprve říci něco o jejich vlastnostech.

Jersey

Pro výrobu Jersey se používají klasické pletací stroje, je využívána 100% bavlna.
Jersey prostěradlo se vyznačuje vysokou elasticitou, málo se pomačkává. Je přirozeně měkké, navíc také dokáže velmi dobře regulovat teplotu. Prostěradla z Jersey jsou tak vhodná pro každé roční období.

Froté

Froté je textilií, která je vyráběna z bavlněné přízně. Jedná se o takzvanou smyčcovou tkaninu, kdy je nad základní tkaninou vytvořena froté smyčka, která vzniká nedoražením paprsku během tkaní. Variantou jsou froté se střiženou smyčkou.

Srovnání Jersey a Froté

Froté prostěradla jsou oblíbená zejména díky vysoké hřejivosti. Hodí se tak spíše pro chladnější období. Jejich struktura je trochu hrubší, ne každému tak mohou připadat tak pohodlná jako Jersey prostěradla.


Z hlediska trvanlivosti jsou na tom přeci jen lépe Jersey prostěradla, v případě Froté záleží na kvalitě zpracování, obecně však mají spíše kratší životnost.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1xZaujal Vás článek? Zanechte nám komentář!

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Jak prát povlečení a peřiny?

Praní povlečení a peřin je důležité z hygienického hlediska. Snižuje se tím výskyt roztočů. Zároveň také dochází ke zvýšení pohodlí, v čerstvě vypraném ložním povlečení a peřinách se zcela jistě spí příjemněji, neboť krásně voní a je nadýchanější.

Jak vybírat povlečení podle materiálu?

Jaké vybírat povleření podle materiálu?